Strony związane z hasłem 'choroby':

Sortuj po:

« poprzednia strona · 2 · 3 · 4 · następna strona »
 • Aids »

  Do zarażenia ową chorobą dochodzi zwykle poprzez kontakt z krwią. Duża część społeczeństwa bardzo niewiele wie na temat tej choroby, co tworzy problemy. To stereotyp, że nie powinno się zamieszkiwać wraz z osobą chorą na AIDS. Największa ilość zachorowań AIDS znajduje się w Afryce. Osoby cierpiące na AIDS są często odpychane przez sąsiadów. Na proponowanej stronie przeczytasz bardzo wiele o AIDS oraz wirusie HiV. Rozprzestrzenianie się AIDS nie jest kwestią ryzykownej grupy osób, lecz ryzykownych działań.

  Data dodania: 28 04 2012 · szczegóły wpisu »
 • Grzybica pochwy »

  Zatroszcz się, żeby wyleczyć jak najszybciej wszystkie dolegliwości, zanim rozpoczną one utrudniać twoje funkcjonowanie. Grzybica pochwy jest schorzeniem, jakie uprzyksza życie płciowe. Na naszej witrynie dowiesz się w jaki sposób poradzić sobie z grzybicą pochwy jeżeli cię dopadnie. na witrynie poczytasz czego powinnaś nie czynić, by nie posiadać mikozy pochwy. Grzyby zawsze gdy pojawiają się generują duże problemy. Każda kobieta chce być w stanie wieść zdrowe życie płciowe. Kliknij na witrynę oraz przeczytaj w jaki sposób powstaje mikoza pochwy.

  Data dodania: 17 09 2012 · szczegóły wpisu »
 • Cukrzyca »

  Cukrzyca to niezwykle niezbezpieczna choroba o znacznych powikłaniach, groźnych dla zdrowia i życia człowieka. Zalicza się ją w poczet chorób społecznych, albowiem dotyka dużej liczby osób w niezwykle rozmaitym wieku. Liczba zachorowań na cukrzycę, narasta też w zastraszającym tempie. Cukrzyca może zostać spowodowana takimi zajściami jak: otyłość, zatrucia, ciąża, choroby trzustki oraz poniektóre zaburzenia endokrynologiczne. Terapia cukrzycy bazuje szczególnie na podawaniu chorym właściwych leków i stosowaniu stosownej diety. Jeśli interesują Cię, jakie są przejawy cukrzycy oraz, w jaki sposób diagnozuje się tą chorobę, koniecznie poznaj treść naszej strony. Odnajdziesz na niej na dodatek takie zagadnienia jak: rodzaje cukrzycy lub powikłania, jakie może ona dostarczać. Dowiesz się także, jak wygląda dieta w cukrzycy jak i dlaczego ruch fizyczny, stanowi istotny składnik leczenia cukrzycy.

  Data dodania: 15 03 2012 · szczegóły wpisu »
 • Atopowe zapalenie skóry »

  Jeśli nigdy nie miałeś styczności z identyczną przypadłością, przeczytaj, jak ją leczyć. Jeżeli pragniesz dowiedzieć się, w jaki sposób poradzić sobie z tą dolegliwością otwórz portal. W leczeniu ważna jest higiena, jednak też stosowne maści przepisane przez dermatologa. Dla chorego na tę chorobę groźne są głównie kosmetyki podrażniające. W wypadku tego wyprysku nader znamienna jest troska o skórę i czystość.

  Data dodania: 29 08 2012 · szczegóły wpisu »
 • Skolioza »

  Skolioza rozpoczyna ujawniać się w okresie przyspieszonego wzrostu. Siedzący tryb pracy niestety służy rozwojowi zwyrodnienia kręgosłupa. W przypadku skoliozy wyjątkowo znamienna jest też dieta. Skolioza definiowana jest jako trójpłaszczyznowa deformacja kręgosłupa. Organizuj dziecku czas wolny tak, żeby jak najmniej przeznaczało go na siedzenie przed telewizorem albo komputerem. Medserwis to bardzo dobry portal, na którym odnajdziesz opisy schorzeń oraz sposoby profilaktyki. Plecak dziecka musi mieć umocowany tył oraz normowane szelki. Dzięki błyskawicznej reakcji i skierowaniu dziecka na leczenie jest naprawdę znaczna okazja na wyleczenie.

  Data dodania: 11 09 2012 · szczegóły wpisu »
 • Autyzm »

  Przeczytasz na naszym portalu olbrzymią ilość artykułów oraz rad ekspertów, dzięki czemu zwiększysz swą wiedzę. Wyróżnia się dwa typy autyzmu, a więc dziecinny i schizofreniczny. Autyzm można leczyć, jednakże nie można go niestety wyleczyć w całości. W pierwszym momencie można łatwo poznać osobę cierpiącą na tę chorobę.

  Data dodania: 13 09 2012 · szczegóły wpisu »
 • Łuszczyca »

  Na progres łuszczycy wpływać mogą również szkodliwe kosmetyki, niedobór snu, albo nikotyna. Łuszczyca jest jedną z najbardziej powszechnych przypadłości skóry, sprawdź czym się wyróżnia. Jeśli ktoś z twej rodziny chorował na łuszczycę masz sporo większe szanse na chorobę. Do łuszczycy doprowadzić mogą też zaniedbane blizny, ukłucia albo poparzenia. W bardziej skomplikowanych przypadkach potrzebne jest o dużo bardziej skomplikowane leczenie. Jedną z przyczyn tej choroby skóry jest kiepskie działanie systemu odpornościowego. Zobacz na proponowanej witrynie symptomy łuszczycy oraz sposoby jej kuracji.

  Data dodania: 11 09 2012 · szczegóły wpisu »
 • Cytologia »

  Trzeba jest raz na pewien czas przeprowadzić sobie cytologię. Zachorowanie na raka szyjki macicy nie powinien oznaczać śmierci. Cytologia jest badaniem, które może uchować Cię przed rakiem szyjki macicy i komplikacjami z nim połączonymi. Każda dziewczyna może chorować na raka szyjki macicy, lecz może tego uniknąć. Zajrzyj na witrynę, a uzyskasz tam wiele informacji na temat testów cytologicznych. Ginekolodzy zachęcają kobiety, aby robiły badania cytologiczne, bo jest to sposób, by uniknąć raka. Masa kobiet bardzo cierpi z racji raka szyjki macicy, jednakże z powodu, iż za późno je odkryły. Rak to zawsze bardzo męcząca choroba oraz powinno się być ostrożnym, aby nie narazić się na niego.

  Data dodania: 09 09 2012 · szczegóły wpisu »
 • Borelioza »

  Skorzystaj z przedstawionej witryny i sprawdź czego jeszcze nie wiesz o boreliozie. Najrozsądniejszym rozstrzygnięciem w przypadku tej choroby jest jej zapobieganie. W czasie spacerów po parku należy wystrzegać się nieodpowiedniego ubioru oraz dużych krzewów. W czasie przechadzki w lesie należy być wyjątkowo bacznym i uważnym. Jeżeli nie uda Ci się usunąć całego kleszcza, czym prędzej pójdź z tym do specjalisty. Wiedza w leczeniu choroby jest wyjątkowo fundamentalna, zatem poczytaj więcej na temat boreliozy.

  Data dodania: 22 04 2012 · szczegóły wpisu »
 • Grypa »

  Odwiedź medserwis, na której odnajdziesz ogromną liczbę sprawdzonych porad a propos grypy. Witamina C występuje najczęściej w ogromnej ilości warzyw, lecz też owoców, więc w czasie jesieni i zimy jedz ich więcej. Lekarze rodzinni na ogół na grypę przepisują antybiotyki, jakie kurują prędko, ale nadwątlają człowieka. Jeśli zauważysz u siebie symptomy grypy, pójdź do doktora, aby doradził owi specyfiki. W razie grypy rekomendowany jest relaks i przyjmowanie dużej ilości napojów. Nie zawsze przeziębienie jest grypą pomimo, iż przejawy zwykle są jednakowe. Do objawów grypy zalicza się znacząca gorączka, suchy kaszel czy osłabienie. Grypa jest dolegliwością, z jaką winno się bardzo uważać oraz z całą pewnością leczyć do końca.

  Data dodania: 29 08 2012 · szczegóły wpisu »
 • Anoreksja »

  Anoreksja może efektywnie doprowadzić do śmierci, jeśli nie rozpocznie się walki z nią. Mnóstwo kobiet choruje na anoreksję z przyczyny skrzywdzenia przez chłopaka. Mimo, że panie chore na jadłowstręt są wyjątkowo szczupłe, to pragną chudnąć coraz mocniej. Chorym na jadłowstręt pomóc jest w stanie najlepiej psychiatra. Anorektyczki chcąc wyszczupleć równocześnie niszczą całkowicie swój organizm.

  Data dodania: 29 08 2012 · szczegóły wpisu »
 • Apatia »

  Przy apatii wyjątkowo prosto o zmęczenie tak cielesne jak i psychiczne. Pragniesz dowiedzieć się, jakie są najbardziej popularne powody apatii ? Odróżniającą cechą apatii jest bierność wobec świata na zewnątrz. Jeżeli zlekceważymy apatię, może się ona zmienić w cięższą chorobę. Osoby chorujące na apatię są niesamowicie często wyeliminowane z kręgu znajomych na swoje żądanie. Na proponowanej stronie dowiesz się ogromnej liczby informacji na temat apatii oraz jej leczenia. Osoby chorujące na apatię przejawiają słabsze zaciekawienie różnymi aktywnościami.

  Data dodania: 12 09 2012 · szczegóły wpisu »
 • Delirium »

  Jeśli chcesz sprawdzić w jakich miejscach można wyleczyć delirium alkoholowe otwórz medserwis. Medserwis to znany oraz przygotowany przez profesjonalistów portal, na którym zobaczysz dane o tematyce wielu dolegliwości. Jeśli masz w rodzinie osoby, jakie są chore na delirium z pewnością wiesz już, iż nie jest prosto z nimi obchodzić. Delirium jest przypadłością dotykającą osoby uzależnione od alkoholu. Wstąp i przeczytaj w jaki sposób można poradzić sobie z delirium alkoholowym. Delirium nie istnieje dolegliwością, o jakiej mówi się zbyt wiele, dlatego warto sporo czytać. Wyleczenie alkoholików jest realne tylko jeśli sami tego pożądają.

  Data dodania: 18 09 2012 · szczegóły wpisu »
 • Afty »

  Zabliźnianie aft zwykle występuje samoistnie i trwa około dwóch tygodni. Dzisiejszym, ale kosztownym sposobem na afty jest spalanie laserem. Jeżeli pragniesz dowiedzieć się czym są afty odwiedź przedstawioną witrynę oraz przeczytaj. Odwiedź stronę i przeczytaj więcej informacji odnośnie aft. Afty pojawiają się zwykle u młodych ludzi, jednak bywają również u tych nieco starszych.

  Data dodania: 06 09 2012 · szczegóły wpisu »
 • Lamblia »


  Lamblioza jest chorobą, jakiej nie przeznacza się w Internecie nazbyt niemało uwagi. Jednym z nielicznych miejsc, gdzie da się na jej temat co nieco poczytać jest strona internetowa www.lamblie.eu, będąca pewnego rodzaju streszczeniem informacji na temat owych pasożytów. To niemniej jednak nie jedyny temat któremu poświęcona jest ta strona, gdyż są w tym miejscu także inne artykuły, poruszające się niemniej jednak tematycznie w obrębie problematyki zdrowia. Artykułami zasługującymi na odrębną uwagę są te, w jakich zapoznać się możemy z regułami najpopularniejszych diet oczyszczających organizm - także takich, które przezwyciężyć są w stanie lamblie.

  Data dodania: 16 05 2012 · szczegóły wpisu »
 • Zdrowie, ciąża i dziecko, dieta i fitness »

  Serwis, którego misją jest niesienie pomocy osobom poszukującym wsparcia, informacji na temat diagnostyki bądź leczenia chorób. Przystępnie napisane artykuły, wywiady z wybitnymi specjalistami czy rozmowy z osobami chorującymi, pozwalają uzyskać niezwykle cenne informacje. Wspólnie zadbajmy o zdrowie Twoje i Twoich bliskich!

  Data dodania: 22 01 2012 · szczegóły wpisu »
 • Mukowiscydoza »

  By zdiagnozować mukowiscydozę powinno się wykonać odpowiednie badania u niemowlaków. Przy mukowiscydozie istotna jest też rozważna i dopasowana dieta. W najtrudniejszych przypadkach potrzebna bywa operacja. Leczenie mukowiscydozy jest niestety bardzo kosztowne. Mukowiscydoza objawia się tendencją do zapalenia oskrzeli, niewydolnością wątroby, niepłodnością oraz podwyższonym stężeniem chlorków w pocie. Mukowiscydoza jest chorobą genetyczną ogólnoustrojową. Decydującym składnikiem w kuracji mukowiscydozy jest przystosowana dieta. Skorzystaj z przedstawionej witryny, a na pewno poczytasz więcej o radzeniu sobie z mukowiscydozą.

  Data dodania: 17 09 2012 · szczegóły wpisu »
 • Leczenie niedoczynności tarczycy »

  Dolegliwość spowodowana jest niedoborem hormonów tarczycy, tyroksyny i trijodotyroniny. Niedobór ów hormonów, lub też ich nieodpowiednia ilość jest przyczyną zaburzeń przemiany materii w organizmie. Choroba dotyczy pięć razy więcej kobiet niż panów. Pierwsze objawy sugerujące niedoczynność tarczycy, to poczucie senności, zmęczenia, wypadanie owłosienia, tycie, spadek łaknienia, bóle mięśniowe. Leczenie polega na wspomaganiu organizmu kuracją hormonalną, którą niestety, należy dokonywać już przez całe życie. Konieczne są częste badania stężenia TSH, czyli hormonu tyreotropowego, który kontroluje ilość produkowanych przez tarczycę hormonów. Od tego wyniku zależy późniejsze postępowanie medyka dotyczące dawki podawanych hormonów. Dolegliwość spowodowana jest brakiem hormonów tarczycy, tyroksyny oraz trijodotyroniny. Brak ów elementów, lub ich niedostateczna ilość jest przyczyną zaburzeń metabolizmu w organizmie. Dolegliwość dotyczy pięć razy więcej pań niż mężczyzn. Pierwsze objawy wskazujące na niedoczynność tarczycy, to poczucie senności, zmęczenia, utrata włosów, tycie, spadek apetytu, bóle mięśni. Leczenie polega na wspomaganiu organizmu metodą hormonalną, którą niestety, trzeba dokonywać już przez całe życie. Konieczne są częste badania stężenia TSH, inaczej hormonu tyreotropowego, jaki kontroluje ilość produkowanych przez tarczycę hormonów. Od tego wyniku zależy dalsze postępowanie medyka dotyczące dawki stosowanych hormonów. Choroba spowodowana jest niedoborem hormonów tarczycy, tyroksyny i trijodotyroniny. Niedobór tych elementów, lub ich nieodpowiednia ilość jest przyczyną zaburzeń przemiany materii w organizmie. Dolegliwość dotyczy pięć razy więcej pań niż panów. Pierwsze objawy sugerujące niedoczynność tarczycy, to uczucie senności, zmęczenia, utrata włosów, przybieranie na wadze, zmniejszenie łaknienia, bóle mięśni. Leczenie polega na wspomaganiu organizmu metodą hormonalną, którą niestety, należy dokonywać już przez cały żywot. Niezbędne są częste kontrole stężenia TSH, czyli hormonu tyreotropowego, który kontroluje ilość wytwarzanych przez tarczycę hormonów. Od tego badania zależy dalsze postępowanie medyka dotyczące dawki stosowanych hormonów.

  Data dodania: 14 06 2013 · szczegóły wpisu »
 • Anemia »

  Specjalista, który pracuje nad kuracją owej choroby to hematolog. Parę wejść, a prędko odkryjesz to, co winieneś wiedzieć na temat anemii. Nadrabiaj niedobory żelaza, żeby ustrzec się tak ciężkiej dolegliwości, którą jest anemia. Wstąp na proponowaną witrynę, a wyszukasz tam kompletne kompendium wiedzy odnośnie niedokrwistości.

  Data dodania: 12 08 2012 · szczegóły wpisu »
 • Azoospermia »

  W zależności od powodu, jaki rodzi azoospermię determinuje się główne punkty kuracji. Azoospermia jest jedną z kilku powodów bezpłodności, ale można ją leczyć. Azoospermia następuje w czasie gdy w nasieniu jest zbyt mało energicznych plemników. Jest masa rozpoznanych przyczyn azoospermii w organizmie, poczytasz o tym na naszej witrynie. Powodów niepłodności znamy mnóstwo, a jedną z nich jest azoospermia. Zbyt mała liczebność plemników w nasieniu może bardzo pogmatwać zapłodnienie.

  Data dodania: 08 09 2012 · szczegóły wpisu »
« poprzednia strona · 2 · 3 · 4 · następna strona »